מגיעה לך מדליה!

בכל מדינה מקובל לייצר מדליות המוקדשות לאירועים חשובים בהיסטוריה שלהם וגם לזכר גיבורים, מדענים, נשיאים, ואנשים שעיצבו את ההיסטוריה שלהם. בנוסף מקובל לחלק במדינות עיטורי כבוד, אותות הצטיינות והוקרה ללוחמים ו/או אנשים מיוחדים על מנת להנציח את גבורתם או הישגיהם באירועים מיוחדים (הצטיינות בקרבות מסויימים, הישגים מדעיים מיוחדים,…). בימינו מייצרים גם מדליות רבות ע"י ארגונים, חברות ואנשים פרטיים ולא רק ע"י המדינות.

המדליות והעיטורים מוטבעים בדרך כלל ממתכות יקרות ככסף, זהב ופלטינה, אך גם ממתכות אחרות, כגון : נחושת, ברונזה (ארד) וניקל.

התחביב של איסוף מדליות, סיכות ועיטורים נקרא "פלריסטיקה" (falerae  ביוונית – לוחית מתכת שמשמשת גם כקישוט וגם כאות הוקרה). מדובר באחד התחביבים הנפוצים בעולם.

בקרב האספנים – איסוף מדליות הנצחה המוקדשות לחיילים שהצטיינו במהלך פעילות צבאית הינו הפופולארי ביותר. במקום השני בפופולאריות נמצאות "מדליות שולחן". מדובר במדליות שהוטבעו באיכות גבוהה לכבוד אירוע משמעותי בחיי המדינה (ניצחונות במלחמות , ימי זיכרון,…) ולהנצחת אנשי מופת של המדינה  בתחום המדע ואמנות וכו'.

בישראל – המדליות הרשמיות מונפקות באמצעות החברה הישראלית למדליות ולמטבעות ואת העיטורים הצבאים מנפיק צה"ל. המדליות והעיטורים הישראלים ניתן למצוא במכירה במחירים סבירים כ"בודדים" או בסטים שלמים. בכל מקרה – ערכם משתנה בהתאם לסוג המתכת, כמות הנפקה ומצבה.

בחנות "האספן" תוכלו למצוא מגוון מדליות באריזות מקוריות ובמחירים נוחים.

מקורות:

ויקיפדיה: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%93%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האספן

האספן

אנחנו תמיד שמחים לכל עזרה בשידרוג תוכן האתר, במידה ואתם רוצים לתרום תוכן איכותי, מאמרים מעניינים או סתם לשאול שאלה, אתם מוזמנים ליצור קשר

קטגוריות

מאמרים נוספים

אסימונים

מה הוא אסימון / Token ?

"ממשלות ומדינות שונות הנפיקו אסימונים חוקיים, לרוב בתקופות משבר או מלחמה לצרכי חלוקת מזון ממשלתי" מטרת כתיבת טור זה הינה הרחבת הידע של אספנים חדשים

קרא עוד »