אוסף הבקבוקים המינטוריים של ארז

אוסף מרשים של 2500 בקבוקים מינטוריים.

שמי ארז ערמוני, בן 53, נשוי ואבא ל 3 בנות, מהנדס מכונות במפעלי ים המלח הארץ ואספן בקבוקי משקה אלכוהול מינוריים. היום יש באוסף כ 2,500  והוא מוצג בסלון הבית שלנו כמו שרואים בתמונות.

את שבעת הבקבוקים הראשונים קבלתי מאמא שלי כאשר הייתי חייל בשרות סדיר והיא אמרה "קח שיהיה לך משהו יפה בחדר", לקחתי והיום יש 2,500 בקבוקים בסלון.

האוסף מאוכסן בוויטרינות עשוית עץ שאני בונה בעצמי וכמובן סגורות עם זכוכית על מנת שלא יצטבר אבק.

איזה בקבוקים יש באוסף?  אני לא מתמקד בסוג כזה או אחר של בקבוקים ולכן כול בקבוק שהוא משקה אלכוהול (כולל בירה), מיניאטוריים (עד 50 CC) זכאי להיות מוצג באוסף.

אני לא קונה בקבוקים חדשים לאוסף באינטרנט כי אז אני "מאבד" את הטעם של "אוסף".     את הבקבוקים אני "אוסף" בנסיעות לחו"ל, בעזרת חברים, משפחה החלפות עם אספנים אחרים ופרסום שאני עושה באינטרנט שבעזרתו קבלתי לא מעט בקבוקים.

מספר פעמים בעבר פנו אלי אנשים שראו פרסומים שלי ובקשו להעביר לי אוסף של סבא או דודה שעברו מהחיים והשאירו אוסף.

לעולם לא זורק בקבוק מניטורי. אם אני מקבל בקבוק שיש לי כבר הוא נכנס אחר כבוד לארגז ההחלפות והוא זוכה להיות מוחלף או שאני מעביר אותו לאספן צעיר שרק התחיל את האוסף שלו.

השתתפתי בעבר מספר פעמים במפגשים של אספנים ישראלים נוספים והקשר איתם הוא בעיקר בדרך פייסבוק "אספני בקבוקי אלכוהול מיניאטוריים בישראל", כמון כן   אני רשום עוד דפי פייסבוק מחו"ל שקשורים לאוסף.

לפני מספר שנים כאשר באוסף היו כבר מעל 2,000 בקבוקים החלטנו אישתי ואני לעבור דירה והייתי צריך לפרק את התצוגה ולארגן אותה מחדש וזה לקח קרוב לשנתיים והיום האוסף מאורגן מחדש בביתנו החדש.

לצערי לא דאגתי לקטלג את הבקבוקים שיש לי באוסף וכל פעם שמגיע בקבוק חדש אני צריך לשוות אותו במשך שעות לבקבוקים אחרים באוסף, מצד אחד משימה לא פשוטה מצד שני כייף גדול….

יש באוסף כמה בקבוקים עם "סיפור" מיוחד:

בקבוקי יום העצמאות 20 למדינת ישראל שקבלתי באדם שיעסקו מכירת ירושת. הגיע אליו בקבוק עם סמל חגיגות יום העצמאות ה 20 למדינת ישראל (1968) ולבקבוק היה מוצמד פתק שהיה כתוב בו לא לזרוק את הבקבוק ולמכור את הבקבוק אלה להעביר אותו לאספו כול שהוא שהיה מוצג באוסף. המשפחה של הנפטר לא ידעה מה לעשות והיא מסרה את הבקבוק לאותו סוחר שבסופו של דבר העביר לי אותו.

סט בקבוקים שקבלתי מאישה ישראלית שגרה בארה"ב. הבקבוקים הם בקבוקי טקילה מאותרים בפסלים קטנים של להקת נגנים מקסיקנים

באחת הויטרינות יש לי מספר לא קטן של בקבוקי תוצרת ישראל שקבלתי מאספן ישראלי שהחליט לחזור לארץ הולדת (ארגנטינה) ולא היה יכול לקחת איתו את האוסף שהיה לו ולכן הוא נתן לי אותו…

קרדיט: ארז ערמוני / טלפון: 052-4709155

קישור לפייסבוק: https://www.facebook.com/erez.armoni

01.06.2019

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

קבוצות "האספן" בפייסבוק

קבוצת אספני מטבעות, שטרות ומדליות

קבוצת אספני בולים, מעטפות וגלויות

קבוצת אספני טעויות הטבעה במטבעות

קבוצת אספני סיכות, סמלים ותגים

קבוצת אספני שעונים עתיקים ומודרניים

קבוצת אספנות כללית, וינטג' ויד שנייה

4 thoughts on “אוסף הבקבוקים המינטוריים של ארז

 1. שלום ארז. יש לי אוסף של 100 בקבוקי יין מיניאטוריים. האם יש לך עניין לקנות ואם לא האם תוכל לייעץ לי היכן אפשר למכור אותם. תודה לך מראש. מיכל. 0505464469

 2. ארז שלום
  יש לי אוסף גדול של בקבוקים קטנים אשמח עם תרצה אותם כמו כן יש לי וטרינה יפה עם תאורה שיצרתי עבור חלק מהבקבוקים
  במידה ואתה מעוניין אשמח שתחזור אליי
  משה וינברגר תל עדשים
  050 8510482

 3. אהלן, יש ברשותי אוסף בקבוקונים, יערבב סוגים מיוחדים ונדירים מהעולם…אם מישהו מעונין: 0544952116

 4. כל הכבוד ארז. חזק ואמץ ותמשיך להגדיל את האוסף שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האספן

האספן

אנחנו תמיד שמחים לכל עזרה בשידרוג תוכן האתר, במידה ואתם רוצים לתרום תוכן איכותי, מאמרים מעניינים או סתם לשאול שאלה, אתם מוזמנים ליצור קשר

קטגוריות אספנות

קטגוריות

מאמרים נוספים

זיהוי מטבעות מזויפים

מטבעות בייצור המוני נעשים תמיד בהטבעה, לא ביציקה, כי זה מאפשר "קצב ייצור" גבוה יותר. זיופים אפשר לעשות בכל אחת מהשיטות – הטבעה ויציקה לא

קרא עוד »

שבועות

"שבועות גם נקרא חג הקציר שבתקופה זו מסתיימת עונת הקציר" כתב ותיחקר: הדי אור חג השבועות הוא החג השני בין שלושת הרגלים ראשית לחג זה

קרא עוד »

אינדקס עסקים - חבילת הזהב

אינדקס עסקים - חבילת הכסף